Wokół Paula Ladewiga i jego "Katechizmu biblioteki" - ogólnopolska konferencja naukowa

Zakład Informacji Naukowej Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na konferencję naukową Wokół Paula Ladewiga i jego Katechizmu biblioteki, Bydgoszcz, dn. 24-25 kwietnia 2017 r.

Konferencja będzie koncentrować się wokół myśli Ladewiga dotyczących zawodu bibliotekarskiego. Przewidujemy prezentacje referatów w dwóch dużych blokach tematycznych:

• Biblioteki – zadania i wyzwania; szanse i zagrożenia; nadzieje i beznadzieje; między dobrem jednostki a dobrem ogółu.
  • Zawód bibliotekarza – cechy, obowiązki, status, wizerunek.

Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są do 31 stycznia 2017 r. Oplata konferencyjna wynosi 390 zł.

Szczegóły dotyczące konferencji dostępne są na stronie: www.konferencja.kinib.ukw.edu.pl